GSM: 0 (541) 741 39 36   SABİT: 0(276) 474 55 40
Yolum Test Videosu İZLEYİN. Veya Videolar sayfasına ULAŞIN.
FACEBOOK
meltem solvideolarfiyatlarkatalokbrosurkapida odemetermometren11telefonyardimmeltem sag

YENİ..! "BILDIRCIN YOLMA  APARATI" ve "TAVUK YOLMA  APARATI" Matkaba yolma aparatı takarak tavuk, bıldırcın veya kuş tüyü temizlemek için.

YOLMA MAKİNALARIMIZ YENİLENDİ VE ÇEŞİTLENDİ. 2 YIL SERVİS ÖMÜR BOYU KULLANIM GARANTİLİ..
İddia ediyoruz: "Yapı ve kullanım kalitesinde daha üstünü yok..! Dileyen araştırabilir, kıyaslayabilir"

M-1 EV TİPİ TAVUK ÖRDEK HİNDİ KAZ TÜY YOLMA MAKİNESİ

ŞİMDİ SATIN AL

Buradan kredi kartı ile online satın alabileceğiniz gibi telefonlarımızdan bizi arayarak sipariş verdiğinizde de ürün ücretini teslimat sırasında adresinizde nakit veya kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

m1 meltem ev tipi tuy yolma makinesi 2km1 meltem ev tipi tuy yolma makinesi 1k

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
Model: M-1
(TAVUK HOROZ HİNDİ ÖRDEK KAZ)
Yolma Kapasitesi: 10 Kg.
Kapasite Kanatlı: 1 Tavuk, Horoz, Kaz, Hindi, Ördek
Malzeme: Paslanmaz Çelik
Güç: 180 Watt
Parmak Sayısı: 35 Adet
Voltaj: 220-230 Volt.
Yolum Oranı ve Süresi:
Tavuk Horoz 15-20 Saniye %100 Tüy Yolumu
Hindi 20-25 Saniye %100 Tüy Yolumu
Kaz Ördek 1 Dakika %95 Tüy Yolumu
Ağırlık: 18 Kg.
Ebatlar: 35/35/50 Cm.
Kapasite: 60 Tavuk / Saat
 
FİYATLAR
 
AÇIKLAMALAR
 
M1 Kalasik yolma makineleri yapısından farklı merdaneli bir düzeneğe sahiptir. Tüyü yolunacak kümes hayvanı elle tutularak makinenin yolum merdanesinin üzerinde sağa sola çevirtilerek yolum yatırılır. M1 Yolma Makinesi mesela üzerindeki yolum ızgarasındaki tavuğun merdaneye temas eden yüzeyindeki tüyleri yolar, kişiye düşen tavuğu elle tutarak tüm tüylü yüzeylerini makinaya gelecek şekilde çevirterek yolumu yaptırmaktır.   
Avantajları:
     M1 tüm kümes hayvanlarının mesela tavuk ördek kaz ve hindilerin  tüy yolumunu yapabilecek özelliktedir. Bu da tüm kümes hayvanlarından kesim yapanlar için iyi bir avantajdır.
     Merdaneli ızgarada elle tutularak yolum yaptırıldığı için hayvan kişinin elinde kontrol altında olduğundan yolum esnasında herhangi bir yaralama deriyi sıyırma kanat bacak kırdırma gibi istenmeyen durumlar kesinlikle olmaz.
     Yolma merdanesinin hızlı bir çevrilme turu olduğundan daha etkili bir yolma gücü vardır.
     M1 elektriğin olmadığı yerlerde jeneratör istemez. 12 volt aküsü bulunan bir aracın çakmaklığına takacağınız asgari 1000 watt bir inverterle M1'i asgari 45 dakika çalıştırabilirsiniz. Bir tavuğun 15-20 saniyede yolunmasından yola çıkarsak araç çakmaklığıyla 45 dakikada onlarca tavuk yolumu yapılabilir.
     Tavuk hindi kesimiyle sıkça işi uğraşı olmayan arada kesim yapan veya az sayıda kesim yapan kişiler için de M1 fiyat yönüyle en ekonomik ve hacim yönüyle de en küçük yolma makinemizdir.
     Malzeme olarak komple 304 Krom metalden imal edilmiş olması M1'in yıllarca kullanma sonrasında da küf pas yapmamasını sağlar.
Açıkça belirtmek gerekir ki insanların makinadan beklentileri mesela yolunacak olan tavuğun veya bir kaç tavuğun makinaya atılarak yolma işini makinanın yapmasıdır. Bu düşünce üzerine ilk etapta m1 de tavuğun elle tutularak yolunuyor olması biraz itici gelmektedir. Ama gerçekçi düşünürsek tüyleri ellerimizle yolmuyoruz sadece elimizi kullanarak tavuğu makinanın üzerinde sağa sola çevirtiyoruz. Yine şu varki bir tavuğun tüm tüylerini ellerimizle yolma için dakikalarca uğraşıp yorulup zaman kaybetmiyoruz. Bir tavuğun elle tutularak M1 de yolum süresi en fazla 20 saniyedir. Bu da çekinilecek bir durum olamasa gerekir.
Yine bizi ilk defa arayan müşterilerimizden duyduğumuz yanılgı da şudur. M1'in yolum videolarını izlerken makinanın kişinin ellerini kapacağı yaralayacağı zarar vereceği gibi intibalar edindiklerini belirtiyorlar. Videolar dikkatle izlendiğinde böyle bir tehlikenin olmadığı aşikardır. M1 in dönen tüy yolum merdanesinin etrafında 3.5 cm. aralıklı çelik ızgaralar vardır. Merdanenin dönerken elimizi kapıp ızgaranın arasına alması kesinlikle mümkün değildir. Izgaranın arası ancak parmaklarımızın girebileceği aralıktadır artı merdanenin elimizi kapması yolum esnasında temas etse de ellerimize zarar vermesi mümkün değildir. Kısacası yolum sırasında kişinin ellerine zarar vermesin % 1 dahi ihtimali yoktur. Şunu düşünün ki yolum esnasında tavuğun hassas derisine zarar vermeyen ellerimize hiç zarar vermez.
M1'i diğer kazanlı makinalarının yanında üretim amacımız EV TİPİ bir yolum makinası olması düşüncesindendir. Yukarıda izah ettiğimiz bir çok avantajıyla beraber standart endüstriel tüy yolma makinalarının yanında M1 Ev Tipi Yolum makinası olarak herkese ve her kümes hayvanına hitap eden kullanışlı bir modelimizdir.

Videolar
meltem tuy yolma makineleri 2k
  • Hits: 2514
Meltem Tavuk Yolma Makineleri
(0276) 474 55 40
(0541) 741 39 36
Meltem Tavuk Yolma Makinesi
Tavuk Tüy Yolma Makinesi