GSM: 0 (541) 741 39 36   SABİT: 0(276) 474 55 40
Yolum Test Videosu İZLEYİN. Veya Videolar sayfasına ULAŞIN.
meltem solvideolarfiyatlarkatalokbrosurkapida odemetermometren11telefonyardimmeltem sag

YENİ..! "BILDIRCIN YOLMA  APARATI" ve "TAVUK YOLMA  APARATI" Matkaba yolma aparatı takarak tavuk, bıldırcın veya kuş tüyü temizlemek için.

Bu site henüz güncellenmemiştir. Yeni modellerimizi güncel sitemizde incelemek için TIKLAYINIZ

B-15 BILDIRCIN KEKLİK TÜY YOLMA MAKİNESİ

ŞİMDİ SATIN AL

Buradan kredi kartı ile online satın alabileceğiniz gibi telefonlarımızdan bizi arayarak sipariş verdiğinizde de ürün ücretini teslimat sırasında adresinizde nakit veya kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

b15 meltem bildircin tuy yolma makinesi 1kb15 meltem bildircin tuy yolma makinesi 2k

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
Model: B-15
(BILDIRCIN KEKLİK)
Yolma Kapasitesi: 5 Kg.
Kapasite Kanatlı: 15-20 Bıldırcın
Malzeme: Paslanmaz Çelik
Güç: 370 Watt
Parmak Sayısı: 260 Adet
Kazan Çapı: 39 Cm.
Voltaj: 220-230 Volt.
Yolum Oranı: %100
Yolum Süresi: 15-20 Saniye
Ağırlık: 45 Kg.
Ebatlar: 43/72/85 Cm.
Kapasite: 500 Bıldırcın / Saat
 
FİYATLAR
 
AÇIKLAMALAR
 
meltem bildircin yolum makinasi b15 1Meltem üretim grubunda bıldırcınlar için olan tek kazanlı tip modelimizdir. 5 Kg. kapasitesi sayesinde günde binlerce kesilen bıldırcın tüyünü yolabilecek yeterliliktedir.
Diğer tavuk hindi ve kaz yolma makinelerimizde olduğu gibi markamızla da kalitemizi öne çıkaran yolma makinelerimizdeki en önemli özellik paslanmaz çelik olması arıza vermemesinden ziyade özellikle yolum esnasında hayvana zarar vermemesidir. 

meltem bildircin yolum makinasi b15 2

Çok kısa bir zamanda 15-20 saniye süren yolum işleminde tam tüy yolumu yapar ve kesinlikle yolunan hayvanın vücut bütünlüğüne ve derisine zarar vermez.  Şunu hemen belirtelimki makine her nekadar profesyonel olsa da hızlı ve temiz bir yolum kullanıcının bıldırcınları suda ıslatma işini doğru eksiksiz ve abartmadan yapmasına bağlıdır.
Mesela kesim sonrası vücutları soğumuş hayvanları her nekadar sıcak suda da ıslatsak tüylerini bırakmayacaklardır. Tamam, vücut ısıları üzerindeyken henüz soğumadan suya attık ama su ısısı gereğinden çok çok düşükse veya su ısısı normal dahi olsa suda tüy dipleri yumuşayıncaya kadar bekletilmeden makinaya atılırsa bunun gibi dikkat edilmeyen ıslatma şartlarında bıldırcınların tüy dibi suda tam açılmadığından kullanıcı normal ıslatma şartlarında 20 saniyede yolunacak olan bıldırcınları dakikalarca makinada çevirterek tüylerin yolunmasını bekler. Makinada dakikalarca çevrilmiş bıldırcınlarda da deri kalitesi vücut bütünlüğü kalmaz. Kesim sonrası bıldırcınların vücutları soğumadan 60 derece civarındaki sıcak suda tüm tüy dipleri yumuşayıncaya kadar bir-iki dakika bekletilerek makinaya atılması gerekmektedir.
Doğru ve sistematik bir yolum bıldırcınların deri kalitesinin iyi olmasını ve etinin de hijyenik ve sağlıklı olmasını sağlar.
B-15 yolma makinesi ile bıldırcın keklk ve bu büyüklükteki kuşların tüy yolumu yapılabilir. Şunu hemen belirtelim ki kesim sonrası vücutları soğumadan yolum işlemi yapılmalıdır. Yani bu makinayı araziden eve gelmiş vücut sıcaklığı kalmamış av hayvanlarının yolumunda kullanamazsınız.tavuk bildircin ortak yolma makinesi 2

Bıldırcın ve tavuk yolumu için ortak makine

Bazı üreticiler hem bıldırcın ve hem de tavuk işi yaptıkları için tavuk ve bıldırcın yolan tek bir makinaya ihtiyaç duyarlar. Normalde bıldırcın için dizayn edilmiş makinalar tavuk yolmaz veya tavuk yolma makinelerinde de bıldırcın yolumu söz konusu değildir. Meltem yolma makineleri çeşitliliğinde yandaki resimde de görüldüğü gibi 7'lik ve 10'luk tavuk yolma makinalarına takılan bir aparatla makinayı 15-20 adet bıldırcını tek seferde yolabileceğimiz bir bıldırcın yolma makinesine çevirmiş oluyoruz. 
Tek bir alyan anahtarla 2 dakika dahi sürmeyen kolaylıkla takılıp sökülebilen bu aparat tavuk yolma makinesine birebir B-15 modeli gibi bıldırcın yolma makinesi özelliklerini kazandırmaktadır.
meltem tuy yolma makineleri 2k

Tags: bıldırcın yolma makinesi bıldırcın temizleme makinesi bıldırcın tüy yolma

  • Hits: 1528
Meltem Tüy Yolma Makineleri
(0276) 474 55 40
(0541) 741 39 36